• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • In Space with Markiplier: Part 2

  • In Space with Markiplier

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Soul of the City

  • Unparalleled Parking

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tales from the Multiverse

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • A Modern Farewell

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • A Heist with Markiplier

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Feeling Through

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • School Life

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★