Sort by
  • The Creator

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • The Flash

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Fast X

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Shin Ultraman

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • God's Country

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½