Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Edit this entry  
21
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Poison

Poison

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Edit this entry