RSS feed for Conlon

Conlon has logged 26 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
½
Read the review Edit this entry