Conlon has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry