Sort by

Conlon has logged 50 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
God's Country

God's Country

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry