RSS feed for Conner
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Edit this entry  
30
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Edit this entry  
14
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Edit this entry  
08
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starting Out in the Evening

Starting Out in the Evening

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Katzelmacher

Katzelmacher

1969
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Dirty God

Dirty God

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Up the Mountain

Up the Mountain

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mothers' Instinct

Mothers' Instinct

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Parker

Parker

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mindwalk

Mindwalk

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★½
Edit this entry