Sort by

Conner has logged 278 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Descendants

Descendants

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elektra

Elektra

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry