• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Jacuzzi

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Transformers: War for Cybertron: Kingdom

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Transformers: War for Cybertron: Earthrise

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Audrey

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★