Sort by

Conner has logged 27 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lorena

Lorena

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry