RSS feed for ConnerRWood

ConnerRWood has logged 28 entries during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double Life of Veronique

The Double Life of Veronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry