Sort by

Connor ☮️ has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Diva

Diva

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bye-Bye

Bye-Bye

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★½
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★
Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★
Edit this entry