• Old

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★★

  • Inventing the Future

  • Siberia

    ★★½

  • Shirley

  • Slow Machine

  • The Assistant

  • Ad Astra

  • The Souvenir

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

  • Westerly Wind

  • Avengers: Infinity War

  • Game Over, Man!

  • Ready Player One

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Death Wish

  • Game Night

  • Unsane

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

  • Mosaic

  • Den of Thieves

  • The Commuter

  • The Post

  • Bright

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

    ★★

  • Downsizing

  • I Love You, Daddy

  • Mom and Dad

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

  • Suburbicon

  • Lady Bird

  • Zama

  • Logan Lucky

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The House

  • Rough Night

  • Girls Trip

  • You Were Never Really Here

  • Double Lover

  • Good Time

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Claire's Camera

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

  • Alien: Covenant

  • It Comes at Night