• The Batman

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • High Ground

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Healing

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★½

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★½

  • American Psycho with Huey Lewis and Weird Al

    ★★★★

  • Taken 2

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Hangover Part II

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • 2012

    ★★½