• Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • A Farewell to Ozark

    ★★★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Thing About Pam

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Home Team

    ½

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Making The Witcher: Season 2

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★