Sort by

Connor McLaughlin has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lumière and Company

Lumière and Company

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
28
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eating Out

Eating Out

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry