Sort by

Connor McLaughlin has logged 441 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry