Sort by

Connor McLaughlin has logged 34 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Disfigurement

Pain and Disfigurement

×
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry