Sort by

ConnorBooth has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry