Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quills

Quills

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Joe Somebody

Joe Somebody

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jiminy Glick in Lalawood

Jiminy Glick in Lalawood

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return to Paradise

Return to Paradise

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
U Turn

U Turn

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ned Kelly

Ned Kelly

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Clay Pigeons

Clay Pigeons

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Casanova

Casanova

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Order

The Order

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Madres

Madres

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Edit this entry  
08
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry