Sort by

Connor Carey has logged 40 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumper

Jumper

2008
×
★½
Edit this entry  
20
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
17
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sgt. Bilko

Sgt. Bilko

1996
×
★★½
Edit this entry