Sort by

Connor Carey has logged 436 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
★½
Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Post Grad

Post Grad

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★
Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
ATL

ATL

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
In The Mix

In The Mix

2005
×
★½
Edit this entry  
27
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Edit this entry  
27
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★
Edit this entry  
21
You Got Served

You Got Served

2004
×
Edit this entry  
20
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
Edit this entry