Connor Carey has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Skin

Skin

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Takers

Takers

2010
×
★★
Edit this entry  
24
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mr. Woodcock

Mr. Woodcock

2007
×
★★
Edit this entry  
23
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Into the Ashes

Into the Ashes

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★½
Edit this entry