• The Covenant

    ½

  • Boogeyman

  • Cold Creek Manor

    ★½

  • Open Water

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Creepshow

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Once Bitten

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Orphanage

    ★★★★

  • Return of the Living Dead Part II

    ★★★

  • Eden Lake

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½