RSS feed for Connor
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slice

Slice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry