• Spring Awakening: Those You've Known

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Diana: The Musical

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Luca

  • In the Heights

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • French Exit

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Last Christmas

  • The Addams Family

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic