RSS feed for Connor

Connor has logged 18 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frank

Frank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry