RSS feed for Connor

Connor has logged 20 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Yakuza Papers, Vol. 1: Battles Without Honor and Humanity

The Yakuza Papers, Vol. 1: Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Class Relations

Class Relations

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red River

Red River

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry