RSS feed for Connor

Connor has logged 13 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Film Like Any Other

A Film Like Any Other

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
On the Occasion of Remembering the Turning Gate

On the Occasion of Remembering the Turning Gate

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
D'Annunzio's Cave

D'Annunzio's Cave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry