RSS feed for Connor

Connor has logged 22 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antigone

Antigone

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Convent

The Convent

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Race

Death Race

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Accident

Accident

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry