RSS feed for Connor

Connor has logged 19 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Face

Face

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Face

Your Face

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where's the Money

Where's the Money

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Praying with Anger

Praying with Anger

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Duel

Duel

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
RBG

RBG

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry