RSS feed for Connor

Connor has logged 141 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ícaros

Ícaros

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detour

Detour

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Praying with Anger

Praying with Anger

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Duel

Duel

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
RBG

RBG

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antigone

Antigone

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider

Spider

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blow

Blow

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rise and Fall of a Small Film Company

Rise and Fall of a Small Film Company

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Started

What We Started

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rodin

Rodin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweating the Small Stuff

Sweating the Small Stuff

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rapture

Rapture

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Deers

The Deers

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Air Bud 3: World Pup

Air Bud 3: World Pup

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Town

The Town

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Homo Sapiens

Homo Sapiens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kékszakállú

Kékszakállú

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry