• Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Geostorm

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★★

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★½

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ★★★★

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★½

  • Casino Royale

    ★★★½

  • Cars

    ★★★½

  • March of the Penguins

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Scooby-Doo

    ★★★★½

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • A Goofy Movie

    ★★★★★

  • Free Willy

    ★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★