Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beneath Us

Beneath Us

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Darkness

The Darkness

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★½
Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry