Connor has logged 123 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry