Connor has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave

Leave

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry