ConnorK has logged 276 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Newsies

Newsies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wander

Wander

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★
Edit this entry  
29
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry