Connor has logged 120 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Attack of the Killer Scarecrow

Attack of the Killer Scarecrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tune for Two

Tune for Two

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Susurrus Stirs

When Susurrus Stirs

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Herbie Rides Again

Herbie Rides Again

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Herbie Goes to Monte Carlo

Herbie Goes to Monte Carlo

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lover

Lover

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Human Highway

Human Highway

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry