Connor has logged 15 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peppermint

Peppermint

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Beast

The Beast

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Social Struggle

My Social Struggle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry