Sort by

Connor has logged 639 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ben

Ben

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Major League

Major League

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
Edit this entry  
24
Lovers and Lollipops

Lovers and Lollipops

1956
×
Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Chairman of the Board

Chairman of the Board

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
T

T

2019
×
Edit this entry  
22
Zombies

Zombies

2019
×
Edit this entry  
22
1968 < 2018 > 2068

1968 < 2018 > 2068

2018
×
Edit this entry  
22
The Golden Chain

The Golden Chain

2016
×
Edit this entry  
22
You and I and You

You and I and You

2015
×
Edit this entry  
22
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alien Terror

Alien Terror

1971
×
Edit this entry  
20
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porno

Porno

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The World Before Your Feet

The World Before Your Feet

2018
×
Edit this entry  
19
The Bowery

The Bowery

1994
×
Edit this entry  
19
When Pigs Fly

When Pigs Fly

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
Read prior review Edit this entry  
17
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sleepwalk

Sleepwalk

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
Edit this entry  
07
Mannequin

Mannequin

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
White Christmas

White Christmas

1954
×
Edit this entry  
06
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
New in Town

New in Town

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
Edit this entry  
03
Down to You

Down to You

2000
×
Read the review Edit this entry