Sort by

Connor has logged 45 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

2019
×
Edit this entry  
28
The Artist's Wife

The Artist's Wife

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Letters to Paul Morrissey

Letters to Paul Morrissey

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Edit this entry  
27
My Name Is Baghdad

My Name Is Baghdad

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Two Gods

Two Gods

2020
×
Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

Salt Lake 2002: Stories of Olympic Glory

2003
×
Edit this entry  
16
Judy Versus Capitalism

Judy Versus Capitalism

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

Sydney 2000: Stories of Olympic Glory

2001
×
Edit this entry  
14
The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

1924
×
Edit this entry  
14
The Olympic Games Held at Chamonix in 1924

The Olympic Games Held at Chamonix in 1924

1924
×
Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Edit this entry  
14
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
Edit this entry  
12
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Life on the Horn

Life on the Horn

2020
×
Edit this entry  
10
Keyboard Fantasies

Keyboard Fantasies

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Justice: Charles Starkweather

American Justice: Charles Starkweather

1993
×
Edit this entry  
07
Me and the Cult Leader

Me and the Cult Leader

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zoo

Zoo

2007
×
Edit this entry  
06
They Looked at Me and I Smiled

They Looked at Me and I Smiled

2019
×
Edit this entry  
06
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Conflux

Black Conflux

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mutts

Mutts

2019
×
Edit this entry  
05
I Am in the World as Free and Slender as a Deer on a Plain

I Am in the World as Free and Slender as a Deer on a Plain

2019
×
Edit this entry  
04
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry