• Super Mario Bros.

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Wonder Park

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½