Sort by

C has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
The A-Team

The A-Team

2010
×
Edit this entry  
01
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Edit this entry  
04
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
Read the review Edit this entry  
20
Body Heat

Body Heat

1981
×
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Edit this entry  
14
I Have Tourette's But Tourette's Doesn't Have Me

I Have Tourette's But Tourette's Doesn't Have Me

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
22
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
01
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★★
Edit this entry