• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ½

  • Old

    ½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Sasquatch

    ★★★★★

  • The Power

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

  • Unhinged

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Verotika

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Grass Is Greener

    ★★★★★

  • Us

  • Girl on the Third Floor

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Followed

    ★★★★

  • The Cleaning Lady

    ★★★

  • Demon House

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★★

  • The Devil and Father Amorth

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★★★★