• Ron's Gone Wrong

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • The Green Knight

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Pray Away

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • The White Tiger

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Little Miss Fate

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • Devs

    ★★★★½

  • Cosmonaut

    ★★★

  • Onward

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • First Cow

  • The Kingmaker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★