Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Plane

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • She Said

    ★★★

  • Skandal! Bringing Down Wirecard

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Living

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½