Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fletch

Fletch

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rollerball

Rollerball

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You and I

You and I

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Chips

Blue Chips

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Business

The Business

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry