• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Quién te cantará

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jigsaw

    ★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★½

  • Fifty Shades Darker

  • Call Me by Your Name

    ½

  • The Hero

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★½

  • Blue Jay

    ★★★

  • Wild Oats

    ★★★½

  • Bad Moms

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Special Correspondents

    ★★½

  • The Love Witch

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • My King

    ★★½

  • Manifesto

    ★★★★

  • One Wild Moment

    ★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★½

  • The Gambler

    ★★

  • The Judge

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Calling

    ★★★

  • I Origins

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★½

  • Asthma

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • House of Versace

  • In Secret

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

  • At Middleton

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★½

  • Arbitrage

  • Anna Karenina

    ★★★★★

  • That's My Boy

    ½

  • Dark Shadows

    ★★½

  • The Vow

    ★★½

  • Marina Abramović: The Artist Is Present

    ★★★★★

  • A Dangerous Method

    ★★★½

  • Friends with Benefits

    ★½

  • Black Swan

    ★★★★