conte_tiepolo has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Tiger Gang

The Tiger Gang

1971
×
★★
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Three Golden Serpents

Three Golden Serpents

1969
×
★★½
Edit this entry  
26
Kill, Panther, Kill!

Kill, Panther, Kill!

1968
×
★★½
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Regression

Regression

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Kill Me Gently

Kill Me Gently

1967
×
★★★
Edit this entry  
21
So Darling, So Deadly

So Darling, So Deadly

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hell

Hell

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Death Is Nimble, Death Is Quick

Death Is Nimble, Death Is Quick

1966
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bloody And Groovy Baby! A Tribute to Sam Raimi's Evil Dead 2

Bloody And Groovy Baby! A Tribute to Sam Raimi's Evil Dead 2

2018
×
Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hercules, Samson & Ulysses

Hercules, Samson & Ulysses

1963
×
★★½
Edit this entry  
13
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Kiss Kiss, Kill Kill

Kiss Kiss, Kill Kill

1966
×
★★½
Edit this entry  
12
Rattler Kid

Rattler Kid

1967
×
★½
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Z7 Operation Rembrandt

Z7 Operation Rembrandt

1966
×
★★½
Edit this entry  
08
High Season for Spies

High Season for Spies

1966
×
★★½
Edit this entry  
07
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
What We Become

What We Become

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Conqueror of Atlantis

The Conqueror of Atlantis

1965
×
★★
Edit this entry  
07
The Girl from Rio

The Girl from Rio

1969
×
★★★
Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Reward's Yours... The Man's Mine

The Reward's Yours... The Man's Mine

1969
×
★★★
Edit this entry  
05
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Man On The Spying Trapeze

Man On The Spying Trapeze

1966
×
★★½
Edit this entry  
04
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
The Rape of the Sabine Women

The Rape of the Sabine Women

1961
×
★★
Edit this entry  
01
The Colony

The Colony

2013
×
★★½
Edit this entry