conte_tiepolo has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Free Hand for a Tough Cop

Free Hand for a Tough Cop

1976
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crazy Desires of a Murderer

Crazy Desires of a Murderer

1977
×
★★½
Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Queens Of Evil

Queens Of Evil

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
008: Operation Exterminate

008: Operation Exterminate

1965
×
★★
Edit this entry  
20
A Stranger in Paso Bravo

A Stranger in Paso Bravo

1968
×
★★★
Edit this entry  
19
Clawing! A Journey Through Spanish Horror

Clawing! A Journey Through Spanish Horror

2013
×
Edit this entry  
19
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★½
Edit this entry  
19
The Legend of Blood Castle

The Legend of Blood Castle

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
M.M.M. 83

M.M.M. 83

1966
×
★★½
Edit this entry  
13
Gangsters '70

Gangsters '70

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cifrato speciale

Cifrato speciale

1966
×
★★★
Edit this entry  
12
Queen of the Seas

Queen of the Seas

1961
×
★★★
Edit this entry  
12
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kiss the Girls and Make Them Die

Kiss the Girls and Make Them Die

1966
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Slave Merchants

The Slave Merchants

1964
×
★★½
Edit this entry  
07
Electra One

Electra One

1967
×
★★½
Edit this entry  
07
Siege of Terror

Siege of Terror

1972
×
★★½
Edit this entry  
07
Django's Cut Price Corpses

Django's Cut Price Corpses

1971
×
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Django and Sartana Are Coming... It's the End

Django and Sartana Are Coming... It's the End

1970
×
★½
Edit this entry  
03
The Invincible Gladiator

The Invincible Gladiator

1961
×
★★½
Edit this entry  
02
Operation Hong Kong

Operation Hong Kong

1964
×
★★½
Edit this entry  
01
His Name Was Holy Ghost

His Name Was Holy Ghost

1972
×
★★
Edit this entry